VÝLET DO KARLOVÝCH VARŮ, FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍ NEBO CHEBU VÁS NEZKLAME

Otázku:" Kam na výlet?" si při dovolené nebo wellness pobytu v našem hotelu Kossuth položíte nesčetněkrát, protože je v dosaho tolik zajímavých míst, že si nebudete moci vybrat. Výlety pro rodiny s dětmi, výlety pro páry nebo pro milovníky historie ... každý si zcela jistě najde svůj cíl cesty.

Osada Kladská                 Osada Kladská
Vzdálenost od Mariánských Lázní: 8 km
Malebná osada postavená ve stylu švýcarských horských chat leží v srdci chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na okraji rezervace Kladské rašeliny – Tajga. Osada je výchozím bodem naučné stezky Kladská, vedoucí okolo Kladského rybníka. Na trase dlouhé 1,2 km se návštěvník seznámí s historií, flórou a faunou Slavkovského lesa. Stezka je přístupná i pro vozíčkáře.
Okolí osady je ideálním prostředím pro turistiku, cykloturistiku a rybolov. Místní restauranty nabízejí zvěřinové speciality.

Zámek Kynžžvart    Zámek Kynžvart
Vzdálenost od Mariánských Lázní: 9 km
Zámek Kynžvart se proslavil především jako letní sídlo rakouského ministra zahraničí a kancléře knížete von Metternicha (1773-1859).
Na místě renesanční tvrze byl na konci 17. století postaven barokní zámek, který později prošel empírovou přestavbou. K zámku patří rozsáhlý zámecký park, hospodářské budovy a pivovar. Nedávno prošel kompletní rekonstrukcí a návštěvníci nyní mohou obdivovat jeho vskutku nádherné interiéry. Součástí cenných exponátů je například kancléřova knihovna, která patří mezi nejvýznamnější šlechtické knihovny v zemi. Dalším lákadlem jsou kabinet kuriozit a předměty slavných osobností, které kníže získal během své dlouhé kariéry.

tepla klaster  

Klášter Teplá
Vzdálenost od Mariánských Lázní: 17 km
Premonstrátský klášter byl založen již v roce 1193. V dobách své největší slávy disponoval rozsáhlým majetkem a velkým vlivem na dění v regionu. Klášter sehrál rozhodující roli při založení Mariánských Lázní.Dochované původní části kláštera jsou cennou ukázkou románsko-gotické architektury. Na přelomu 17.a 18.století prošel klášter významnými barokními úpravami. Chloubou kláštera je nádherná klášterní knihovna, druhá největší svého druhu v České republice. Je zde uloženo více jak 100 000 knih, z toho více jak 1000 rukopisů.

 

 2   Pivovar Chodovar
Vzdálenost od Mariánských Lázní: 9km 
Rodinný pivovar v Chodové Plané byl vystavěn nad středověkými sklepy vytesanými v žulovém masivu. Nejstarší písemný doklad o pivovaru pochází z roku 1573, současné budovy areálu byly postaveny v roce 1862. Hostům pivovar nabízí návštěvu pivovarnického muzea a stylové restaurace umístěných v prostorách historických sklepů.
Hrad Loket      Hrad Loket
Vzdálenost od Mariánských Lázní: 34 km
Hrad Loket je dominantou starověkého městečka Loket. Město získalo svůj název díky své poloze v meandru řeky Ohře jež ve středověku sloužila jako jeho přírodní ochrana. Město s hradem, řeka a okolní lesy vytváří jeden z nejmalebnějších pohledů v České republice.
Hrad Loket byl založen již ve 12. století a jeho historie je plná příběhů o jeho dobývání. Později byl hrad využíván i jako vězení. V nedávné minulosti prošel rozsáhlou rekonstrukcí a je nyní přístupný návštěvníkům. Součástí hradu je i muzeum.
 
tepla klaster      Zámek a hrad Bečov nad Teplou
Vzdálenost od Mariánských Lázní: 23 km
Městečko Bečov, jehož historie sahá až do 13. století, leží v údolí říčky Teplé. Jeho dominantou je komplex původně gotického hradu a barokního zámku.
Opravdovým skvostem bečovského zámku je unikátní románský relikviář sv. Maura ze 13. století, jedna z nejcennějšších klenotnických památek v České republice. Relikviář má vzrušující historii – dlouhou dobu byl považován za ztracený a nalezen byl až v roce 1985 pod podlahou hradní kaple. V 90. letech byl nákladně zrestaurován.
 
Karlovy Vary    Karlovy Vary
Vzdálenost od Mariánských Lázní: 43 km
Světoznámé lázně leží v malebném údolí říčky Teplé. Jejich bohatstvím jsou především vývěry horkých pramenů, z nichž nejznámějšší je Vřídlo s teplotou 73°C. Město vzniklo ve 14. století a dostalo název po českém králi a římském císaři Karlu IV., který dal, dle legendy, podnět k jeho založení.
Každý rok hostí Karlovy Vary nejvýznamnějšší mezinárodní filmový festival ve střední a východní Evropě.
Tip: Využijte vlakového spojení Mariánské Lázně – Karlovy Vary. Trasa vede krásnou krajinou údolí říčky Teplé, Tepelské vrchoviny a Slavkovského lesa.
 
Františškovy Lázně    Františkovy Lázně
Vzdálenost od Mariánských Lázní: 36 km
Františkovy Lázně jsou nejmenšími lázněmi slavného západočeského lázeňského trojúhelníku. Podobně jako Karlovy Vary a Mariánské Lázně se mohou pochlubit neobyčejným přírodním bohatstvím v podobě minerálních pramenů.
Lázně byly založeny v roce 1793 a do dnešní doby si zachovaly svůj lázeňský charakter s historickou architekturou a půvabnými parky. V blízkosti Františkových Lázní lze v přírodní rezervaci Soos navštívit naučnou stezku, která návštěvníka provede místními bahenními sopkami a slatiništi.
cheb1 big      Historické centrum Chebu
Vzdálenost od Mariánských Lázní: 34 km
Centrum středověkého města Chebu je městskou památkovou rezervací. Chebský hrad, pocházející ze 12. století je jednou z nejkrásnějšších středoevropských románských památek. Unikátní je předevšším vzácná dvoupatrová románsko-gotická kaple.Symbolem města se stal malebný komplex středověkých m칝šťanských domů Špalíček, který tvoří dominantu chebského náměstí.
Skanzen Doubrava      Skanzen Doubrava
Vzdálenost od Mariánských Lázní: 26 km
Skanzen Doubrava je tvořen komplexem budov představujících typickou lidovou architekturu hrázděných domů z 18. století. Součástí skanzenu je expozice zemědělského nářadí, nástrojů a nábytku z 18. až 20. století a stylová restaurace.
V obci se nachází hřebčín s největším stádem arabských plnokrevníků v České republice.